آخرین اخبار

تأخیر در احداث جاده اردستان-زواره به دلیل بدهی‌ به پیمانکار

حجت‌الاسلام سید صادق طباطبایی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار آوای  در اردستان اظهارکرد: احداث جاده اردستان به زواره که از سال ۱۳۹۴ همزمان با ایام انتخابات کلید خورد در حقیقت با انعقاد قرادادی بدون پشتوانه با یک پیمانکار بود و علت مسکوت ماندن و عدم پیشرفت این پروژه راه‌سازی بدهی‌های قبلی بوده که از سال‌های پیش به جا مانده است.

وی افزود: مبلغ کل قرارداد برای احداث این جاده ۹۰۰ میلیون تومان بوده است که از این مبلغ تنها ۳۵۰ میلیون تومان در سال ۹۴ به پیمانکار پرداخت شده بود و مبلغ ۵۵۰ میلیون تومان بدهی این جاده به زمین مانده بود.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای ادامه ساخت جاده اردستان به زواره پیگیری‌هایی جهت پرداخت دیون قبلی انجام گرفت که از تملک دارایی سال ۱۳۹۵ مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان برای جاده مصوب شد و تخصیص تملک دارایی برای بدهی‌هایی بود که از سال قبل برای این جاده به جا مانده بود.

وی تصریح کرد: در سال ۹۵ مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان به پیمانکار پرداخت شده اما مبلغ ۱۵۰ میلیون بدهی پیمانکار هنوز پرداخت نشده است، برای ادامه ساخت این جاده برنامه‌ریزی شده تا با تخصیص بودجه و تملک دارایی سال ۱۳۹۶ این پروژه به پایان برسد؛ همچنین در سفر اخیر مدیر برنامه بودجه استان اصفهان از جاده اردستان به زواره قول مساعد داده شده است.

مجتبی پورشفیع رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردستان در مورد توقف ۲۰ ماهه ۲بانده کردن جاده اردستان به زواره یادآور شد: قرارداد پروژه ۲بانده کردن جاده اردستان–زواره در سال ۱۳۹۴ با پیمانکار مربوطه به مبلغ ۹ میلیارد ریال بسته شده که از این مبلغ حدود ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در سال ۱۳۹۴ و مبلغ ۴ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۵ به پیمانکار پرداخت شد.

وی افزود: همچنین مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بدهی پیمانکار بابت جاده زواره به اردستان بوده که متأسفانه هنوز پرداخت نشده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اردستان بیان داشت: بودجه‌ای که با پیگیری‌های نماینده ولی فقیه در شهرستان اردستان، فرماندار و بخشدار زواره از محل تملک دارایی‌ها برای این جاده مصوب شده است و در صورت تسویه دیون گذشته و بودجه سال جدید تحقق پیدا کند برای جاده اردستان-زواره ساخت جاده زواره به اردستان آغاز شده و علت توقف پروژه تنها فقدان بودجه بوده است.

Share Button

درباره همشهری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme