آخرین اخبار

برگزاری جلسه ستاد بحران شهرستان در فرمانداری

فرماندار اردستان گفت

مصون ماندن وتجهیزشدن درزمان بحران

فرماندار اردستان اظهار داشت: بایددرمقابل حوادث غیرمترقبه و درمواقع بحران خودمان را تجهیز بکنیم و آمادگی حوادث غیر مترقبه راداشته باشیم.
به گزارش خبرگزاری آوای از اردستان صبح امروز علیرضا غیور درجلسه ستاد بحران شهرستان در ابتدای جلسه با اشاره به حوادث آذربایجان غربی واظهارهمدردی با آسیب دیدگان این حادثه بیان کرد:درسال گذشته جلسات متعددی در این رابطه برگزار گردید وتصمیماتی دراین زمینه اتخاذ گردید که اکثر مصوبات اجرایی شده است.
وی افزود: درمواقع امدادرسانی عوامل غیرمسئول ومردم عادی زودتر از مسئولان ستاد مدیریت بحران در حادثه حضور پیدا میکنند که این مساله ناخودآگاه باعث بوجود آمدن مشکلات زیاد تری میگردد.
فرماندار اردستان تصریح کردند: باید مراکزی آماده بکنیم تا شورای مدیریت بحران را بتوانیم درکوتاه ترین زمان تشکیل بدهیم و از همه مسئولان درخواست داریم موضوعات مدیریت بحران را جدی بگیرند تا بتوانیم تصمیمات جدی تری اتخاذ بکنیم.
غیور افزودند: باید تجهیزات وامکانات اماکن که در مواقع بحران مورد استفاده قرارمیگیرد تکمیل گرددومورد کارشناسی قرار بگیردهمچنین ایشان بابیان این مساله که نمایندگان مسئول در ستاد بحران نقاط که در ومواقع بحران جهت استفاده برای اسکان اضطرری قرار میگیرد مورد شناسایی قرار بدهند و بخشی از اعتبارات در این زمینه اختصاص داده میشود.

منصور خانی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردستان در این جلسه بیان کردند: باید اماکن عمومی و دولتی از جمله مدارس و حسنیه ها را شناسایی بکنیم و با مسئولان شهرهای شهرستان در این رابطه باید هماهنگی داشته باشیم و ضمن شناسایی اماکنی که قابلیت ایجاد اردوگاه اضطراری در مواقع بحران را داشته باشد باید شناسایی کرد و این اماکن اماده اسکان بشود

Share Button

درباره همشهری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme