آخرین اخبار

در کارگروه فضای مجازی: لزوم داشتن مجوز فعالیت در فضای مجازی برای کلیه نامزدهای انتخابات

در کارگروه فضای مجازی اردستان مطرح شد

لزوم داشتن مجوز فعالیت در فضای مجازی برای کلیه نامزدهای انتخابات

فرماندار اردستان با اشاره به نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری گفت: تبلیغات باید در زمان مقرر شده خود باشد؛ اگر غیر از این باشد خلاف قانون انجام شده است؛ همچنین هر کدام از نامزدها باید با مجوز رسمی و ثبت نام در ستاد سازماندهی اینترنتی برای فعالیت در فضای مجازی مجوز بگیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آوای از اردستان، علیرضا غیور عصر امروز در جلسه کارگروه فضای مجازی اردستان ضمن تقدیر و تشکر از افرادی که در فضاهای مجازی فعالیت دارند، اظهار داشت: شبکه‌های مجازی در راستای اطلاع‌رسانی و افزایش دانش مردم تأثیر به سزایی دارند و امروز شاهد هستیم این زنجیره اطلاع‌رسانی در سطح کشور فراهم شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه زیرساخت‌های اینترنت بهتر شده و در دسترس همگان قرار گرفته است، افزود: یک سری مشکلاتی در این زمینه به وجود آمده است که باید تعداد زیاد کانال و گروه را به یک فرصت تبدیل کنیم.

فرماندار اردستان ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به فضای انتخاباتی استفاده از شبکه‌های مجازی افزایش پیدا می‌کند؛ بنده مخالف استفاده از فضای مجازی نیستیم اما فعالیت‌ها باید در چارچوب قواعد و قوانین فضای مجازی باشد.

غیور همچنین گفت: تبلیغات باید در زمان مقرر شده خود باشد؛ اگر غیر از این باشد خلاف قانون انجام شده است؛ همچنین هر کدام از نامزدها باید با مجوز رسمی و ثبت نام در ستاد سازماندهی اینترنتی برای فعالیت در فضای مجازی مجوز بگیرند.

وی با بیان این مطلب که مطالبی که در گروه‌ها و کانال‌های مجازی منتشر می‌شود نباید باعث بی‌حرمتی و هتک حرمت شخصی به شوند، تأکید کرد: طبق ماده قانون ۷۴ جرائم رایانه‌ای گروه‌ها و کانالهای مجازی حق ندارند له یا علیه نامزدهای انتخاباتی مطالبی بنویسند.

فرماندار اردستان تصریح کرد: مسأله‌ای که مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده حضور حداکثری در انتخابات است؛ یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که شور و نشاطی برپا باشد که هر دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا مورد توجه عموم مردم قرار بگیرد.

در ادامه فضل‌الله بصیرت، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان به این مسأله تأکید کرد که جهت ساماندهی فضای مجازی احتیاج به تشکیل شورای فضای مجازی در شهرستان اردستان است و مصوب شدد در اسرع وقت شورای فضای مجازی اردستان تشکیل شود

Share Button

درباره همشهری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme