آخرین اخبار

گزارش تفصیلی و اختصاصی خبرگزاری آوای از حضور وزیر آموزش و پرورش در شهر زواره + تصاویر

به گزارش خبرگزاری آوای از زواره، در روز دوشنبه ۱۶ اسفند ماه جناب آقای دکتر آشتیانی وزیر محترم آموزش و پرورش ،آقای دکتر قائدیا مدیر کل آموزش و پرورش استان ،حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت خانه و نماینده مردم اردستان در مجلس و جمعی از مسئولین شهرستان با حضور در گلزار شهدا به مقام شهیدان بویژه شهدای فرهنگی بخش  ادای احترام نمودند

 .قرائت دکلمه ی خوش آمو گویی در گلزار شهدا توسط دانش آموز گلی نوه شهید عباس گلی عضو کانون اینده سازان زواره قرائت گردید.

وزیرآموزش و پرورش  پس از گلزار شهدا جهت نشست با فرهنگیان منطقه در سالن اجتماعات دکتر شریعتی اداره آموزش و پرورش زواره حضور پیدا نمود.

جلسه نشست با تلاوت آیات قرآن کریم و پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی آغاز گردید.

در ابتدا ریاست آموزش و پرورش زواره ضمن خیر مقدم به اعضا نبوغ بالای دانش آموزان منطقه و کسب عناوین برتر علمی دانش اموزان زواره را در کشور حاصل تلاش معلمینی دانست که با کمترین امکانات و محروم بودن منطقه صادقانه در این راه تلاش نموذه اند اشاره و از مسئولین توجه بیشربه زواره را خواستار شد و در ادامه به اقدامات صورت گرفته نظیر ساخت ورزشگاه فرهنگیان ، ساخت پژوهشسرا ،ساخت مدرسه قریب شجاعی پرداخت.

در ادامه جلسه از فرماندار شهرستان جهت سخنرانی دعوت به عمل آمد که وی به دلیل کم بودن وقت به ایراد سخن نپرداخت واز نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی جهت ایراد سخن دعوت به عمل آورد.

حجت الاسلام طباطیایی نژاد نیز ضمن خیر مقدم به مسئولین به جایگاه آموزش و پرورش جهت فعالیت های تربیتی و فرهنگی بویژه برنامه ریزی های دقیق  در بحث نماز اشاره از توجهات ویژه مجلس به این وزارت خانه اشاره نمود. 

جناب آقای هاشم زایی سخنران بعدی مراسم بود که در خصوص ساخت مدرسه مرحوم قریب شجاعی که توسط اقوام وی در زواره ساخته شده توضیحاتی را بیان کرد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی آقای هاشم زایی پتانسیل منطقه را بحث گردشگری دانسته و سرمایه گذاری در این  خصوص را با توجه به شرایط منطقه ضروری دانست.

سخنران بعدی مدیر کل آموزش و پرورش استان آقای قائدیا بود که وی نیزبه دلیل نبود وقت سخن خود را با یک بیت تقدیمی به خانواده مرحوم قریب شجاعی پایان داد.

آقای ناصر ناجی نماینده فرهنگیان زواره با حضور در جایگاه  پس از معرفی زواره و شخصیت های برجسته علمی و فرهنگی منطقه به مشکلات فرهنگیان و دانش اموزان از قبیل کم بودن امکانات پژوهشسرا تازه تاسیس، عدم آموزش با کیفیت دانش جویان تربیت معلم ،عدم پرداخت بدهی فرهنگیان ،اعطای امتیاز به فرزندان فرهنگیان جهت استخدام در این وزارت خانه ،فرسوده بودن بعضی از مدارس را از خواسته ها و مشکلات اشاره نمود

سخنران پایانی جلسه دکتر دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش مهمترین وظیفه معلم پرداختن به امور تربیتی و رشد فکر و اندیشه دانش آموزان عنوان و این مهم را از طریق الگوهای رفتاری امکان پذیر دانست. 

در پایان از خانواده مرحوم قریب شجاعی بابت ساخت مدرسه تقدیر و تشکر به عمل آمد

.

Share Button

درباره همشهری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme