آخرین اخبار

ماجرای پیدا نمودن آقای علیرضا کردی زاده از زبان فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای سرآسیاب زواره

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آوای در مصاحبه با فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای سرآسیاب، فقط خداوند و ائمه اطهار و کمک های مردم باعث پیدا شدن آقای کردی گردید. ایشان افزودند آقای علیرضا کردی زاده حوالی اذان مغرب پنجشنبه ۲۲ مهرماه جهت تهیه آب شرب شیرین با دوچرخه از منزل خارج می‌شود که با عدم بازگشت علیرضا، اقوام و همسایگان شروع به جست‌وجو در حوالی محله پدری وی می‌کنند این جست‌وجو تا صبح ادامه داشته و پس‌ازاینکه از علیرضا خبری پیدا نمی‌کنند صبح روز جمعه به نیروی انتظامی مراجعه و خبر گم‌شدن وی را می‌دهند از طرفی هم‌زمان اخبار مربوط به ناپدید شدن آقا علیرضا در شبکه‌های مجازی و سایت‌های اینترنتی ازجمله خبرگزاری آوای منتشر می‌شود.
حوالی ظهر ما، جلسه‌ای با حضور فرمانده حوزه شهید صدوقی زواره در محل پایگاه شهدای سرآسیاب گرفتیم و بسیجیان و به‌خصوص گرهان واکنش سریع پایگاه را فراخوان شدند. که پس از توجیه اولیه در قالب گروه‌های دونفره تا چهار نفره به محل‌های ازجمله دشت انقلاب تا تلک‌آباد و کنار خط راه‌آهن،طرح طلوع ،باغ‌های سمت آهنگر آباد ،دشت بزرگ ،داخل مناطق جنگلی ،اطراف شهرک صنعتی و اطراف هنرستان و مسکن مهر فاز یک تا چاه محمودآباد به سمت اردستان ،جاده امیرآباد و جاده کریم‌آباد در دو طرف جاده ،اطراف ایستگاه قدیم راه‌آهن تا دشت‌های آن‌طرف ،از بیمارستان تا نیروگاه وشهراب و از دانشگاه آزاد به سمت دره باغ و همچنین داخل شهر و … جهت جست‌وجو اعزام شدند . همچنین جلسه ای با فرماندهی نیروی انتظامی در پاسگاه گرفتم و در خواست هماهنگی با تمام روستاهای اطراف را کردیم.
گروه‌های خودجوش مردمی همسایگان و اقوام نیز در مناطق دیگر به جست‌وجو ادامه می‌دادند .
حوالی ساعت ۴بعدازظهر یکی از همشهریان اطلاع داند که وی را در ساعت ۸ شب در حوالی جاده امیرآباد با دوچرخه مشاهده نموده است که چهار اکیپ دیگر علاوه بر اکیپ‌های بسیجی مستقر در جاده امیرآباد همراه با فرمانده حوزه شهید صدوقی به محل مراجعه نموده و فرمانده ناجا نیز با تماس با اهالی امیرآباد و شورای اسلامی روستا درخواست همکاری کردند.
به همراه آقای خاکسار با ماشین بسیج و ماشین آقای حاجیان و چندین موتورسیکلت به سمت گروهی که جای لاستیک دوچرخه علیرضا را پیدا نموده بودند رفتیم. رد دوچرخه در مسیر جاده خاکی جهان‌آباد به سمت شهراب مشاهده‌شده بود که برخی ارگان ها به علت خاکی بودن جاده و با دلیل تعویض ماشین و تهیه وسایل از ما جدا شدند و به سمت زواره برگشتند.
گروه به منطقه مراجعه و با توجه به اینکه جهت برهم نخوردن جای لاستیک نمی‌شد با ماشین به محل رفت. به همراه تعدادی از بسیجیان و اهالی محل به‌صورت پیاده حدود ۳الی ۴ ساعت پیاده‌روی کردیم  که در این هنگام شخصی از ادامه رد لاستیک دوچرخه که در ۵کیلومتر جلوتر دیده‌شده است خبر داد.  پس از تماس با اکیپ خودرویی بسیج همراه فرمانده ناجا به محل آمدند  آقای عباس گلی طی تماس با اکیپ جست‌وجو، از پیدا شدن دوچرخه علیرضا خبر داد با فرمانده حوزه شهید صدوقی و فرمانده نیروی انتظامی به محل مراجعه کردیم. برخی از منابع از حضور علیرضا در خانه مخروبه در کنار چاهی خبر می‌دهند که این مخروبه بدون سقف بوده و ایشان در آن مخروبه افتاده است. به همراه یک راهنمای محلی با دو دستگاه موتورسیکلت و یک دستگاه ماشین از بچه‌های که دنبال علی‌رضا می‌گشتند به دو چاه آب اطراف سرزدیم اما اثری از علیرضا پیدا نکردیم. در این هنگام اکیپ هلال‌احمر همراه مسئول آتش‌نشانی نیز به جمع ما پیوستند .
یکی از دوستان با آقای مصطفی حقیر،از ساربانان منطقه تماس گرفت و آقای حقیر پس از مراجعه ،درخواست کرد به‌صورت تنها به جست‌وجو بپردازد و رد کفش پای علیرضا را پیدا نموده و دنبال رد کفش پا می‌رود و بعد از نیم ساعت خبر داد حوالی ایستگاه شهراب وی را پیداکرده که تمامی اکیپ بسیجیان مستقر در منطقه و افرادی که با پیدا شدن دوچرخه به ما اضافه شدند، به آنجا مراجعه می‌نمایند و علیرضا را مشاهده می‌نمایند
با توجه تعداد زیادی از موتورسیکلت‌ها به درخواست و سازمان‌دهی ما به مناطق ارسال‌شده بودند و نیاز بود روند بازگشت آن‌ها به زواره هم موردتوجه قرار بگیرد ما به همراه فرمانده حوزه در محل ماندیم علیرضا با خودروی هلال‌احمر به زواره انتقال داده شد . علیرضا را ابتدا به آتش‌نشانی و بعد به بیمارستان انتقال می‌دهند و پس از اطمینان از سالم بودن وی به خانه پدری علیرضا برده می‌شود. البته دو دستگاه موتور سیکلت را به خاطر دوری مسافت و تاریک شدن نتوانستیم برگردانیم که مجبور شدیم صبح فردا باز گردانیم.
از تمام کسانی که پایگاه شهدای سرآسیاب را در بازگرداندن علیرضا به آغوش خانواده همیاری نمودند سپاسگزاری نماییم به‌ویژه اهالی باصفای محله سرآسیاب به‌ویژه آقای مهرداد حاجیان که در طول مسیر با ماشین شخصی ما را یاری نمود و همچنین از فرمانده نیروی انتظامی زواره ،هلال‌احمر و مسئول آتش‌نشانی زواره سپاسگزاری می نمائیم.

در پایان باید اضافه کنیم که هیچ نیروی غیر از خواسته خداوند و توسل خانواده علی‌رضا و مردم و همچنین حضور بدون چشم‌داشت بسیجیان و اهالی محله‌های سرآسیاب نمی‌توانست این عملیات بزرگ جستجو را به سرانجام برساند. شاید اگر هریک از گروه‌های که در بررسی مناطق مختلف با ما همراهی کردند نبودند با مشکلاتی مواجه می‌شدیم. بعد از خداوند و ائمه اطهار فقط مردم بودند که این اتفاق را مدیریت کردند وگرنه هیچ ارگانی به‌تنهایی نمی‌توانست این عملیات بزرگ را انجام دهد.
خنده‌ی پدر و گریه شوق مادر علیرضا خستگی را از تن بسیجیان و ما به درکردShare Button

درباره همشهری

۲ دیدگاه

  1. چقدر موضوع را بزرگ کردید حداقل عکس این بنده خدایی که گم شده و بعد پیدا شده را منتشر میکردید که اگه دفعه دیگه گم شد سریع تر پیدا بشه

  2. جقدر هم از خودتان تعریف وتمجید کرده اید لااقل می گفتید که چگونه وچرااز خرابه سر در آورده است ؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme