آخرین اخبار

دکتر محمدعلی گلی: شناسایی 16 مورد مبتلا به آنفلوآنزا در اردستان

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: تاکنون 16 نفر مبتلا به آنفلوآنزای خوکی در شهرستان اردستان شناسایی و تحت مراقبت ویژه قرار گرفته اند.

به گزارش خبرگزاری آوای به نقل از  ایرنا، دکتر محمدعلی گلی روز شنبه در کارگروه بهداشت و امنیت غذایی اردستان افزود: بیماری آنفلوآنزا در این شهرستان تحت کنترل و تدابیر ویژه قرار دارد و مشکل خاصی وجود ندارد.
وی به شناسایی 169 مورد شپش سر در شهرستان اشاره کرد و افزود: تاکنون 600 عدد شامپو در بین دانش آموزان توزیع شده و مراقبت های لازم و نظارت نیز بر مدارس وجود دارد.
دکتر گلی در خصوص بیماری سالک در این شهرستان نیز گفت: در 9 ماه سال جاری 60 مورد گزش ثبت شده که نسبت به سال قبل که 237 مورد بوده کاهش چشمگیری داشته است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان تصریح کرد: تاکنون اعتباری برای لانه کوبی و سمپاشی به شهرستان داده نشده است، اما می کوشیم با کمک دستگاههای اجرایی شهرستان اقدام به لانه کوبی و سمپاشی نماییم.
فرماندار اردستان نیز در این جلسه گفت: بحث سلامت یکی از مهمترین طرح های دولت تدبیر و امید است که هزینه بالائی را به همراه داشته ولی اثرات مثبت آن در جامعه مشخص است.
علیرضا غیور موضوع نظارت و کنترل بر توزیع موادغذایی و رعایت بهداشت را ضروری و لازم دانست و افزود: مسئولان بایستی بهداشت جامعه را جدی بگیرند.

Share Button

درباره هم وطن

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme