آخرین اخبار

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران ملزم به اجرای مفاد قطع نامه شورای امنیت سازمان ملل نیست، گفت: ایران بر موضع خود نسبت به حمایت از سوریه باقی مانده و اسرائیل نیز برای امتیاز گیری از آمریکا و تقویت سپر موشکی خود تظاهر به نارضایتی از جمع بندی نهایی مذاکرات وین می کند.

تظاهر به عصبانیت رژیم صهیونیستی از جمع بندی مذاکرات وین/ در حمایت از سوریه بر موضع خود باقی خواهیم ماند

احمد بخشایش اردستانی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی میزان گزارش امروز وزیر امور خارجه در صحن علنی مجلس را مثبت ارزیابی کرد و گفت: ایشان از برجام دفاع کرد و نکات مثبت آن را بر شمرد و از نکات منفی ممکن است در ذهن نمایندگان به صورت پیش داورانه تداعی شده بود دفاع کرد.
 
وی افزود: اینکه شورای امنیت سازمان ملل تنها کشوری را که فعالیتهای هسته ای آن را تایید کرده، ایران است از نکات مثبت این گزارش بود ولی آنچه مسلم است نمایندگان باید در جریان نکات مثبت و منفی این توافق قرار بگیرند تا بتوانند  در این خصوص بتوانند تصمیم درستی بگیرند.
 
نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص قطع نامه ای روز گذشته در شورای امنیت ملی سازمان ملل به تصویب رسید تصریح کرد: قطع نامه مورد تایید ایران است ولی تفاوت آن با توافق در این است که توافق در حضور تیم مذاکره کننده شکل گرفته است و ما نمی توانیم بخشهایی از آن را اجرا نکنیم چرا که در این صورت متهم به نقض می شویم ولی در مورد قطعنامه چنانچه بخشهایی از آن را اجرا نکنیم متهم به نقض نخواهیم شد کما اینکه در ۶ قطعنامه قبلی نیز مواردی را اجرا نکردیم و اتفاقی هم نیفتاد.
 
بخشایش اردستانی در مورد تعیین چارچوب برای محدودیت ایران در استفاده از موشکهای بالستیک یادآور شد: این مورد در قطعنامه های قبلی هم وجود داشت ولی ما همچنان آن را قبول نداریم این موضوعی است که لاوروف و چینی ها بر آن اسرار کرده بودند چرا که آنها خود فروشنده این نوع موشک به ایران هستند اما تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در این مورد کوتاه آمدند چرا که نمی خواستند در مسائل مربوط به حوزه دفاعی کشور ورود کنند.
 
این نماینده مجلس نهم تاکید کرد: غربی ها در اظهار نظر خود درباره استفاده ایران از موشک بالستیک نشان دادند که از حوزه دفاعی ایران وحشت دارند ضمن اینکه آمریکا نیز برای اینکه در مقابل عربستان و رژیم صهیونیستی کم نیاورده باشد این موضوع را در قطعنامه آورده است ولی ما نیز که فقط قرار بود در مورد مسائل هسته ای با گروه ۱+۵ به توافق برسیم خواسته آنها در مورد محدودیت ایران برای استفاده از موشکهای بالستیک را اجرا نمی کنیم.
 
وی خاطر نشان کرد: ما اتهامات غربی ها در خصوص حمایت از تروریست را قبول نداریم و در حمایت از سوریه روی موضع خود باقی خواهیم ماند .

بخشایش در خاتمه گفت: در مورد رژیم اشغالگر قدس نیز بر خلاف اظهارات ظریف که آنها را از بابت نتیجه جمع بندی نهایی مذاکرات وین عصبانی می داند معتقد هستم آنها به دلیل امتیاز گیری بیشتر از آمریکا و تقویت سپر موشکی خود تظاهر به عصبانیت می کنند چرا که در حال حاضر رژیم صهیونیستی احساس ناامنی کرده و برای گرفتن امتیاز از آمریکا برابر با ایران تلاش می کند.
 

Share Button

درباره همشهری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme