آخرین اخبار

کسب رتبه نخست هنرمندان اصفهانی‌ در نمایشگاه صنایع‌دستی تهران (هنرمندانی از شهرستان‌های نجف‌آباد، کاشان٬ زواره و …)

به گزارش خبرگزاری آوای  به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی استان اصفهان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی اظهار داشت: نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی تهران که همزمان با روز جهانی و هفته صنایع‌دستی برگزار شد، یکی از فرصت‌های ارائه آثار هنرمندان استان در سطح ملی بود.

فریدون الهیاری ادامه داد: حضور گسترده استان اصفهان با شرکت ۴۶ غرفه در دو بخش آزاد و رایگان در این نمایشگاه، تأییدی بر توانایی بالای هنرمندان این خطه کشور در عرصه صنایع‌دستی است.

وی افزود با اشاره به برگزاری هرساله این نمایشگاه و تعداد بالای متقاضیان تصریح کرد: انتخاب شرکت‌کنندگان بر اساس معیارهایی همچون بومی‌گرایی، صنایع‌دستی مزیت‌دار، تنوع رشته، کیفیت آثار، بسته‌بندی و ارتباط با مشتری و نیز توان بالقوه هنرمندان در چیدمان غرفه بوده است.

 مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان تأکید کرد: علاوه بر هنرمندان اصفهانی هنرمندانی از شهرستان‌های نجف‌آباد، زرین‌شهر، شاهین‌شهر، شهرضا، خور و بیابانک، کاشان و زواره در این نمایشگاه با ارائه آثاری در رشته‌های گلیم‌بافی، خاتم‌کاری، نگارگری، تراش سنگ، ملیله‌سازی، سفال و سرامیک، پاپیه ماشه، مینای نقاشی، رودوزی‌های الحاقی، فیروزه کوبی، مشبک فلز، ملیله سازی، قلمکار، خراطی، قلم‌زنی، زیورآلات، معرق چرم، تسبیح‌سازی و شعربافی شرکت داشتند.

گفتنی است، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، بهمن نامور مطلق با صدور نامه‌ای از فریدون الله‌یاری مدیرکل و همکاران اداره‌کل میراث فرهنگی استان اصفهان در این زمینه تقدیر و تشکر کرد.

Share Button

درباره همشهری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme